25mimarlsohbetprogramı-final

TEPTA Aydınlatma’nın 25 . yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği 25 Mimarla Sohbet Programı sona yaklaştı. Bu güne kadar Cem Sorguç, Dara Kırmızıtoprak, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Nevzat Sayın, Cem Kocacıklıoğlu, Gökhan Avcıoğlu, Alper Derinboğaz, Şebnem Buhara, Gürhan Bakırküre, Zafer Akay, Boran Ekinci, Kurtul Erkmen, Jale Kulin, Nilüfer Kozikoğlu, Mustafa Öney, Hande Öney, Salih Küçüktuna, Gökhan Karakuş, Durmuş Dilekçi, Seyhan Özdemir gibi isimlerin ağırlandığı programlarda genç mimarlar, mimar adayları ve tasarımcılarla bir araya gelinerek keyifli sohbetler gerçekleştirildi. Güncel mimari konuları çağın getirdiği yeniliklerle harmanlayan konuşmalar, çağdaş mimarlık arşivine eklenebilecek bir seri haline geldi. 25 Mimarla Sohbet Programı, son üç oturumuyla konuşma serisini tamamlayacak.

21 Kasım Salı günü konuğumuz olacak mimar Aydan Volkan, “Mimarlık Ne değildir?” sorusunu yönlendirecek ve bu soruya tüm katılımcıların eşliğinde cevap bulacak. Kreatif Mimarlık’ın kurucu ortağı olan Aydan Volkan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin 6. dönem yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı ve  sayısız projelere imza attı. Programın 28 Kasım Salı günkü konukları Han Tümertekin ve Zeynep Tümertekin olacak. Baba – kız mimarlardan olan ikili birçok ödüllü projeye sahip. SALT Galata, SM Evi, Shibuya Dostluk Anıtı gibi projelere imza atan Han Tümertekin,  Harvard University Graduate School of Design, Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne ve Ecole Spéciale d’Architecture-Paris’te konuk öğretim üyeliği yapmakta. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans programının kurucu ve yürütücülerinden çeşitli ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülen Tümertekin, ‘B2 Evi’ ile 2004 Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazandı. 2007 Ağa Han Mimarlık Ödülü jürisinde yer alan Tümertekin, 2004-2015 yılları arasında Ağa Han Mimarlık Ödülleri Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2016 yılından bu yana Han Tümertekin ofisine katılan Zeynep Tümertekin  Central Saint Martins, UAL’de grafik tasarım ve ürün tasarımı eğitiminin ardından mimarlık eğitimi aldı. Genç mimar, 2014 yılından bu yana ßAG University Sumer Campus Competition ve Beyond Dwelling Competition Bouygues gibi projelerle ödül sahibi oldu.

25 Mimarla Sohbet Programının son oturumu 05 Aralık Salı günü Mustafa Toner ve Emre Toner ile gerçekleşecek. Baba – oğul mimarlar 2000 yılında kurulan Toner Mimarlık A.Ş.’de mimari ve iç mimari ağırlıklı konsept geliştirme, tasarım, proje ve uygulama hizmetleri veriyor. Philip Morris Ofisleri, Beymen Mağazaları, Boyner Mağazaları, Faconnable Mağazaları, Kahve Dünyası Londra, Kahve Dünyası Kemerburgaz,  Kahve Dünyası Bebek, Tekfen Bomonti Apartments, Topkapı Projesi,  L’ist İstinye Suites, Tekfen Yalıkavak Hotel, Hilton Adana, Mersin, İzmir Parksa Otelleri, Marriott Güneşli, Avaza Otel Türkmenistan, NEF Gölköy,Kandilli Projeleri ve  Alarko Hillside Resort Hotel gibi başarılı projeleriyle  Mustafa Toner, tecrübelerini ve yenilikçi yaklaşımını genç mimarlar ve tasarımcılarla buluşturacak.

Tüm genç mimarların ve mimarlık ofislerinin davetli olduğu etkinlikler belirtilen günlerde saat 19:00’dan itibaren TEPTA‘nın Nispetiye’de bulunan genel merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor; ancak limitli yer dolayısı ile kayıt yaptırmak gerekiyor. Gerek kayıt işlemi, gerekse gelecek programlar hakkında bilgi almak için info@tepta.com adresine başvurulması gerekiyor. TEPTA Aydınlatma olarak 25 Mimarla Sohbet Programı gibi mimarlık ve tasarım dünyasına fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemekten ve desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Bilginin paylaştıkça değerli olduğu felsefesinden hareket ile yola çıkan TEPTA ailesi, yenilikçi projeler geliştirmeye devam edecek.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

Tuğçe Üstündağ, TEPTA PR ve İletişim Yönetmeni

tustundag@tepta.com

0212.2792903 /131

Yorumlar

Yorum Mesajınız