6

AGP eGlass fabrikası cam üretiminde dünya lideridir. 50 yıllık bir tecrübeye sahip fabrika endüstriyel alanlara yarattığı çözümleri ile tanınır. V.oid Architecture tarafından tasarlanan fabrika ve ofisleri başta Avrupa ve Amerika merkezli müşterilerinin güvenini kazanmak için yeniden tasarlanmıştır.

Fabrikanın en önemli özelliklerinin başında, ilham veren bir boşluk yani endüstriyel ince biz çizgiye sahip olması gelir. Bu yeni tesis 10000,0 metrekare bir alana sahiptir ve otomobil tarihinin en büyük ön camlarını tedarik eder. Bu yüzden temizlik, saflık ve şeffaflık fabrika için oldukça önemlidir.  Önceden var olan depolama alanın içerisinde konumlandırılan fabrikada parlak alüminyum paneller ve koyu griye bürünmüş boyalı tabanlar cephenin özelliğini vurgulayacak şekilde tasarlanmış. Renkli ve desenli camlar V.oid mimarlık tarafından projeye özel olarak tasarlanmıştır. Fabrika içerisinde yer alan ofisler ve toplantı salonlarının tüm cephesi camdır. Ofis ve toplantı salonlarındaki cam detaylar endüstriyel bağı görsellikle pekiştirerek şeffaflık duygusunu uyandırır. Üretim ofisleri pek çok alandan net bir şekilde görünüme sahiptir ve üretim hattının ortasında yer alır. Tavanlar ve yerlerde kullanılan halılar, yer akustiğini optimize etme özelliği taşır. Yönetim kurulu odası giriş katının hemen üstünde geometrik ve silindirik formuyla dikkatleri çeker.  Fabrika içerisindeki Showroom üç siyah cam duvarla çevrilidir ve birisi yürümeye başladığında atmosferik bir müzik devreye girer.

LED aydınlatmanın ustaca kurgulandığı bu proje, aydınlatmalı camlar dikey ve silindirik kullanılarak oldukça güçlü bir aydınlatma sağlamıştır.  1-6 mm çaplı optik fiber, IP44 korumalı Zumtobel armatürlerine yer verilmiş. Girintili ve asimetrik alanlar için IP65 korumalı 3200 K  ya da 6000K’lik armatürler konumlandırılmış.

Untitled-1

Untitled-2

Untitled-3

Yorumlar

Yorum Mesajınız