OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İtalya Alper’inin yamaçlarında başlayan bir hikaye…

1921 yılında kurulan Alessi, her zaman çağının ötesinde yüksek kaliteli ürünleri ile çekici özelliklere sahip bir mağaza olmuştur.  Tasarım alanındaki farklı ürün tipleri ve uzman uygulamacılara sahip Alessi, geleneksel ve kültürel el işi nesneleri sayesinde insanların hayallerini gerçeğe dönüştüre bilen nadir mağazalardandır.

Alessi tasarımları ile ön plana çıkmanın yanı sıra teknolojisi ve Ar-Ge’si ile de İtalya’nın önemli firmalarından biridir. Ahşap, porselen, seramik, cam, kristal, plastik malzemelerini kullanarak yeni materyalleri ve işleme teknolojileri üretmiştir. Elektronik dünyasına farklı aksesuar çözümleri sunar. 200’den fazla tasarımcı ile çalışmış olması Alessi vitrinlerinde bulacağınız çeşitliliği ifade ediyor. Üretimde 6500 kadar farklı ürün bulunuyor.

Oldukça farklı bir mimari tasarıma sahip mağazanın iç aydınlatmasında, son teknoloji LED ürünlerin ağırlıklı olarak kullanıldığı gözlenmekte.  Duvarları ve bölümleri birbirine bağlamak için kurgulanan dikey aydınlatma elemanları mekanda sonsuzluk duygusunu oluşturur.  Geometrik desenlerle güçlendirilen sonsuzluk hissi, mağazanın genel aydınlatmasında da oldukça vurgulayıcı bir şekilde göze çarpar.

Alessi ürünlerini vurgulamak için modüler raflar ve gizli bölmelerde vurgu aydınlatması kullanılmıştır. 6300K renk sıcaklığı sunan LED aydınlatma ürünleri, sergilenen paslanmaz çelik ürünler üzerinde oldukça göz kamaştırıcı bir görünüm oluşturarak satış stratejisine de bir gönderme yapar.  Mağaza içerisinde bulunan diğer yönlendirme işlevi sağlayan aydınlatmalar ile ferah ve aydınlık bir ortam elde edilmiştir.

basliksiz-4

basliksiz-5

basliksiz-6

Yorumlar

Yorum Mesajınız