Apple’a ait olan cihazlarla kontrol edilerek çalışan HomeKit uyumlu ürünlerin satışına 2 Haziran itibariyle ABD’de başlandı. Piyasaya çıkan bu ürünler, üçüncü parti üreticiler tarafından üretilmiş. Akıllı prizden evin aydınlatmalarının Siri ile kontrol edilebilmesini sağlayan ürünlerin satıldığı HomeKit uyumlu ürünler, ortalama olarak 150 dolar ile250 dolar arasında değişiyor.

Insteon Hub

LED aydınlatma ve termostat gibi akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmenizi sağlayan Hub, 149,99dolardan satışta.Hub+2

iHome iSP5 SmartPlug

Bir akıllı priz olan iHome’un bu cihazı, fan ve aydınlatma gibi cihazları bağlantılı hale getirip iPhoneya da iPad ile kontrol edilmesini sağlıyor. Birden fazla akıllı prizleri tek bir uygulamayla yönetmenize olanak tanıyan iHome, uygulamayı da ücretsiz olarak sunacak. Cihazın fiyatı henüz belli değil

img_7259

ecobee

Bu akıllı termostat, evinizin farklı bölümlerindeki sıcaklığını dengeli bir şekilde kontrol ederek enerji tasarrufu sağlıyor. 249 dolar olan bu ürüne ekstra sensör almak istiyorsanız, sensörlerin çiftine ayrıca 79 dolar ödemekte ekstra

slide-homekit-ecobee3_0

Lutron Caséta Smart Bridge

Lutron’un akıllı aydınlatma ürününü kontrol etmenizi sağlayan Smart Bridge, evinizin ışıklarını Apple’ın sanal asistanı olan Siri ile kontrol etmenizi sağlıyor. Ayrıca eve girdiğiniz anda konumunuzu belirleyerek en yakın ışığın yanmasını sağlıyor. Bu ürünün fiyatı da 229,95 dolar.

Lutron-Smart-Bridge-Pro-768x350

Elgato Eve

Elgao Eve, evin içerisindeki havanın sıcaklık dengesini ayarlayan özellikleri bünyesinde barındırıyor. Örneğin pencerelerin açık olup olmadığını kontrol ederek evin içerisindeki hava sıcaklığını ve evde enerji tüketen eşyaları denetliyor. iOS için ücretsiz bir uygulamanın da bulunduğu bu cihaz, sensörlerle birlikte toplamda 220 dolarlık bir fiyata sahip.

Elgato-Eve-Sensor

Yorumlar

Yorum Mesajınız