New York’ta yer alan ikonik oyuncak mağazası ve ilk LED enstelayonlarından birini gerçekleştiren mağaza kapanışını gerçekleştiriyor.  download (2)

New York’un meşhur caddesi ‘Fifth Avenue”da yer alan çocukların ve büyüklerin gerek oyuncakları gerek ise sunumuyla beğenisini kazanan mağaza ziyaretçi akınına uğrayan kültürel bir dükkan. Sadce mağaza olarak değil bir çok sinema anına araclık etmiş olan FAO Schwarz’ın yeri unutulmazdır. Oyuncaklarının yanı sıra mağazanın tasarımı ve aydınaltma enstalasyonlarıda oldukça başarılıdır. 2005 yılında  NY merkezli Rockwell Group ve aydınlatma tasarımı firması  olan Focus Lighting tarafından ortak çalışma sonucunda yenilenmiştir. Mağazanın aydınlatması; aydınlatma teknolojisindeki LED gelişiminde; onu kullanan öncü tasarımlardan biri oldu. Özellikle vurgulanan tavan aydınlatmasına 80.000 LED kullanıldı. Yerleştirilen LED ürünler ile dinamik ışık gösterileri gerçekleştirildi.

Kapılarını kapatacak olan mağazanın aydınaltma tasarımcısı Focus Lighting; 2005 yılında yaptıgımız bu çalışmanın son teknolojiyle eş değer olması ve bir çok kitlelere ulaştırmış olmak çok gurur verici ama bu güzel çalışmanın sonlandığını görüyor olmakta bizi üzüyor sözleriyle duygularını dile getirdi.

download download (1)

download (3)

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız