Tufan GürbüzÇok fazla ürün grubu yelpazesine sahip olan Fiberli,  geniş ürün gamında %100 yerli üretim yapan ve müşterilerin tüm ihtiyaçlarını tek elden karşılayan firmalardan bir tanesi. LED&LED Aydınlatma Fuarı’nda görüştüğümüz Fiberli Genel Müdür Yardımcısı Tufan Gürbüz, müşterilerine ürün tasarımından üretimine, montajından devreye almaya kadar komple çözüm sunan bir firma olduklarını belirtti.

250 ve 300 w değerindeki sokak lambalarının ve projektörlerin pazarda büyük ilgi göreceğini düşündüklerini söyleyen Gürbüz, AVM ve oteller için ürettikleri dekoratif aydınlatma ürünlerini ilk kez bu fuarda sergilediklerini açıkladı.

Bakanlığın LED dönüşüm kararını da değerlendiren Gürbüz, bu dönemi 12 sene öncesinden öngördüklerini belirterek, yatırımlarını buna göre şekillendirdiklerini sözlerine ekledi. Gürbüz “Biz 12 yılda 10 kişilik bir firmadan, 250 kişilik Türkiye’nin en büyük üretimini yapan ve en yüksek cirolarını sağlayan bir firma olduk. Bunu sağlamamızdaki sebep aydınlatmadaki LED devrimini o günlerden görmemizdi ve yatırımlarımızı da buna göre yaptık” dedi. Ayrıca bakanlığın bu güne kadar yerli üreticiyi koruyamadığını sözlerine ekleyerek bakanlığın hızlı bir şekilde yerli üreticiyi de destekleyen adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar

Yorum Mesajınız