Normal yaşantımızda ampullere olan ihtiyacımız ve ampullerin önemi yadsınamaz bir seviyede. Genel itibariyle ampul satın alırken yaydığı ışık ve harcadığı güç bakılan ilk kriterler olarak öne çıkar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ampullerde özellikle enerji tüketimi konusunda büyük yol kat etti. Enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ampuller yaygın bir şekilde kullanılmaya başlarken, eski tip sarı ışık yayan ampuller ise daha az tercih edilmeye başlandı.

Enerji tasarrufu konusunda dünyanın en iyisi ise LED filament olarak adlandırıla ampuller. Peki LED filament ampul nedir? İşte detayları.

 

LED – Filament Ampul Nedir?

1

Eşsiz yeni nesil LED teknolojisi sayesinde mikro ledlerin çizgisel filament şekline getirilmesinden oluşan paket,  eşsiz parlaklık sağlar ve  ultra verimli elektrik tüketimi ile 4watt’lık led-filament ampul, 45w’lık akkor ampullerin değerinde güç sağlayabilirler.

Neredeyse hiçbir LED ampulün ulaşamadığı A++ enerji sınıfında yer almaktadırlar. LED filamentampullerin en güzel özelliği ise akkor ampuller gibi her tür boyutta ve şekilde üretilebilmeleridir. LED filamentler süper ılık 2200k renk sıcaklığında dahi üretilebilirler veya paslı camları ile Edison dönemindeki klasik ampullerin görünümünü elde edebilirsiniz.

Bu tarz ampuller restoran ve üst sınıf perakende satış mağazaları için hatta evde LED ampullerinyakışmadıkları yerlerde kullanılabilirler.Geleneksel ampullerin aksine, dokunabileceğiniz kadar serin çalışırlar ve LED ampullere kıyasla devre ya da soğutucuları yoktur.

LED – Filament Ampuller Türkiye’ye Geliyor

Ülkemizde geniş bir ürün yelpazesi bulunan Hometech firması, LED – filament ampulleri Türkiye’de satışa sunmak için kolları sıvadı. LED – filament ampullerin ülkemizde ne vakit
ve kaç liradan satışa sunulacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil.

http://shiftdelete.net

Yorumlar

Yorum Mesajınız