Untitled-2Altın, gümüş ve pirinç elementlerinden tasarlanan çağdaş proje .

Portekiz’de bulunan Instalação gece kulübü şehrin tam kalbinde Porto’da yer alır. Mekanın tasarımcısı Jos Carlos Marques Cruz, gerçekleştirdiği yenilikçi ve öncü tasarımları ile tanınır. Mekan zengin, kültürel ve çağdaş bir sanat eserini çağrıştırır.

Binayı destekleyen yapısal kemerler, mekanda uzun koridorlar yaratılmasında son derce yardımcı olmuştur ve mekanı bir tünel havasına sokmuştur. 250 metrekarelik bir alana yayılan projenin ana malzemelerinin başında altın, gümüş ve pirinç elementleri gelir. Stüdyo Olafur Eliasson ekibi, çeşitli çalışmalardan esinlenerek alanı genişletmek adına; parlayan yüzeyler, yansımalar ve birçok farklı aydınlatma programı hazırlamıştır.

Mekanın girişinde,  pirinç borulardan oluşan yükseltilmiş DJ platformu yer alır. Bu platformun arkasında,  alüminyum ile parlatılmış yüzeyler, gömme aynalar ve yansıma sağlayan aydınlatmalarla son derece renkli hale getirilmiştir. Dj kabinini tam yan odası ise rahatlatıcı ve son derece minimalist olarak tasarlanmıştır. Instalação’da Tom Dixon’un aydınlatma ürünlerine yer verilerek, birbirinden bağımsız ve oldukça dikkat çeken bir aydınlatma tasarımı sağlanmış.  Barın en dikkat çeken kısmı işe şüphesiz And Warhol’un Factory galerisinden esinlenerek oluşturulan VIP odası.

Untitled-3

Untitled-4

Untitled-5

Yorumlar

Yorum Mesajınız