LASVIT’ten Elementlere Hayat Veren Aydınlatma: HYDROGENE TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Lasvit’in çağdaş aydınlatma tasarımı Hydrogene, iç mekan tasarımlarında yeni ve farklı bir duruş sergiliyor. Sudaki hava kabarcıkları ve camın akışkanlığından yola çıkılarak tasarlanan Hydrogene, düzensiz şekilde kümelenmiş yelpaze sunan ürün, iki farklı boyutuyla ihtiyaca göre çözüm üretebiliyor.

hydrogene-1-bLars Kemper ve Peter Olah tarafından sadece LASVIT için tasarlanan Hydrogene, bitişik ayna bileşenlerini yansıtan bir dizi LED ile aydınlatılmış özel kabarcık dokuların, mimari düzenle bir araya getirilmesiyle oluşuyor. Bu düzenle benzersiz ve özgün bir doku, aydınlık yüzeyi ve derinlik hissi veren yapısıyla ilginç bir ışık görseli yaratıyor. Hydrogene, mekânsal ihtiyaçlara göre hem dairesel hem de dikdörtgen formlarda üretilebiliyor. Masa üstünde bir sarkıt olarak kullanılabildiği gibi özel montaj parçaları sayesinde duvara monte edilerek çalışma alanlarının aydınlatılması için de kullanılabiliyor.

LASVIT Hakkında:

2007 yılında Leon Jakimič tarafından kurulan Lasvit, geleneksel Çek cam sanatının özgünlüğünü yenilikçi teknolojiler ve yaratıcı işçilik ile birleştirerek çağdaş tasarımlar sunuyor. Zaha Hadid, Kengo Kuma, Nendo, Ross Lovegrove, Daniel Libeskind, Maarten Baas, Çek efsaneleri René Roubíček ve Bořek Šípek gibi ünlü tasarımcılar, mimarlar ve sanatçılarla sağladığı işbirlikleriyle benzersiz cam ürünler üretmeye devam ediyor.

Lasvit-hydrogene

Yorumlar

Yorum Mesajınız