Daha önce LED ışığın, halı ve duvar kağıdında uygulandığını görmüştük. Şimdi de IKEA, satışını gerçekleştirdiği ev ürünlerinde LED ışık kullanmaya başladı. Firma, yatırım gerçekleştirdiği Desing LED Products Ltd ile LED ışıklı fayans üretti. IKEA tarafından yapılan açıklamaya göre Desing LED Products Ltd. tarafından tasarlanan LED ışıklı fayans; geleneksel lambalara göre daha ince, daha düşük maliyetli, enerji verimli ve tüm bunların yanı sıra 20 kat daha uzun ömürlü. Tasarım ihtiyaca göre optik bloklarla çeşitli kombinasyonlar elde edilebilir.

IKEA Green Tech AB Genel Müdürü Christian Ehrenborg “Enerji tasarruflu LED teknolojisi, yenilikçi tasarımlar için harika olanaklar sağlıyor. Bu ortaklık ile IKEA, milyonlarca insan için sürdürülebilir ekonomi ve cazip yaşam koşulları oluşturmak için net bir strateji oluşturacaktır” dedi. 

Değişken, açık reçinelere ve filmlere gömülü yazılıma sahip olan bu LED teknolojisi, yüzeyinde çeşitli desenlerle optik film yazdırmaya olanak sağlayarak, taleplere göre açı ve tam benzerlik oluşturabiliyor.

Bu ışıklı fayans çeşitli renklerde üretebiliyor ve metrekare başına 20.000 lümen ışık yoğunluğu elde edilebiliyor. Tek bir karoya her boyutta ışık verilebilir ve kesilebilir.

Haberin orjinali için tıklayınız…

Yorumlar

Yorum Mesajınız