15D_2

Son zamanlarda hayatımızın her alanına girmeyi başaran LED, şimdi de polis arabalarındaki tepe lambalarında kullanılmaya başlanacak. Yeni tepe lambaları, fazla yer kaplamıyor ve 200 kilometrelik hızla seyir halinde bile rahatlıkla monte edilebiliyor.

Asayiş Daire Başkanlığı, LED teknolojisiyle donatılmış bu yeni tepe lambasının olaylara ulaşım hızını da arttırmasını öngörüyor.LED teknolojiyle donatılmış cihazın özelliği ise her türlü trafik koşullarında kolayca fark edilmesini sağlayan 2 bin 400 lümenlik ışık gücü üretmesi.

 9 Farklı seçenek mevcut

LED teknolojili tepe lambalarında,  arkadan gelen sürücülerin rahatsız olmaması için açma kapama butonu ile sadece ön ışık çalıştırabiliyor.   9 farklı mont seçeneği ile aydınlatılan tepe lambası bize olayın seyri hakkında da önemli ipuçları veriyor.

Akan trafikte hızlı yanan lamba; olay yerine yetişmeye çalışan bir ekibin geçtiği bilgisini, yavaş ve seyrek aralıklarla yanan lamba ise; bize olay yerine henüz intikal eden bir ekibin olduğu bilgisini vermektedir. Her türlü iklim koşullarında 45 derece optik lenslerle donatılan tepe lambası gece ve gündüz saatlerinde de uzun mesafeler fark edilme imkanı sağlamakta.

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız