İç mimar  ve ürün tasarımcısı  Duygu Azun;  deniz bitkilerinden (mercan ve korallerden) ilham alınarak tasarladığı ‘Anemonia Lamp’ ürününü Milano’da düzenlenen tasarım haftasında sergiledi.

‘Anemonia Lamp’, zarif tasarımı, dairesel formu ve sade görünümü, farklı gereksinimlere cevap verirken, teknoloji ve zanaatın hassasiyetini ve mercanın uyumlu harmonisini gözler önüne seriyor.

Simetrik dairesel gövdesi ve dikey bakır kaplama çubukları deniz anemonunun simgesi. Tasarımında doğadan esinlenilen  Anemonia, canlıyı anımsatan görüntüsüyle ilham veren alanlar oluşturur.

Modüler yapısı sayesinde farklı alanları özgün bir biçimde kurgulanmasına olanak verirken canlı, enerjik ve hareketli ortamlar yaratır. Paylaşım alanlarında sosyalleşmeyi teşvik eder.

Ana gövdesinde bulunan bataryası sayesinde enerji tasarrufuna yardımcı olurken, her bir dikey bakır çubuğundaki piller sayesinde 15 saate kadar ışık vermeye devam eder. Bu sayede, günlük yaşamınızda bağımsız 13 ayrı küçük lambaya sahip olup, gerek okuma lambası, gerek modern bir fener, mum olarak ya da yaşam alanınızı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. LED ışık sayesinde, geceleri su altındaki deniz şakayığı etkisi verir.

 

6670b3a94f05f9295aed8ae02a5a5792

 

Duygu Azun Kimdir?

1986 doğumlu iç mimar ve ürün tasarımcısı olan Duygu Azun Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar iç mimarlık bölümü  mezunu. Yüksek lisansını, Master of Product Design Labs IED Madrid’te Clive van Heerden önderliğinde 2012 yılında ürün tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Tasarımlarında yenilikçi düşünme bakış açısıyla hareket eden ve bunu zanaatkarlıkla ve teknolojiyle birleştiriyor.

www.duyguazun.com

Katıldığı sergiler;

Milan Design Week­ – Ventura Lambrate – Anemonia Lamp – 14-18 Nisan 2015

İstanbul Design Biennial – Emergency Life Shelter – Istanbul – 1 Kasım – 15 Aralık

Milan Design Week – Promode Design – Emergency Life Shelter – Milano, 8-14 Nisan 2014

PDM International Fair – Madrid – 21-24 Kasım 2013

Nuevo Estilo Decoraccion  (ELLE Espana) – Product Design Madrid – Madrid, 19-22 Eylül 2013

Barcelona Design Week – PDM – Barcelona, 18-24 Haziran 2013

Berlin Design Week – DMY – Berlin, 27-31 Mayıs 2013

Master of design and Innovation – Forty Two Ways – Madrid, 10-19 Aralık 2012

Yorumlar

Yorum Mesajınız