Başlıksız-1

Son yılların en gözde tatil bölgelerinin başında gelen Belek, masmavi denizine eşlik eden geniş yeşil alanlarıyla dünyanın dört bir yanında ki golf tutkunları için ideal bir merkez. Montgomerie Maxx Royal Belek Golf Resort, geniş yüz ölçümlü, bakımlı ve teknolojik alt yapıya sahip bu sahalar dünyada ki rakipleriyle yarışıyor. 10 km’lik bir sahil şeridinde yer aldığı, aynı zamanda bunun 50 adet, 5 yıldızlı otelle desteklendiği tek golf destinasyonu olması, sahaların ünlü mimarlar tarafından tasarlanması ve birbirinden çok farklı özelliklerde olmaları Belek’te golfü Akdeniz ülkelerindeki rakiplerinin önüne geçiriyor. Son iki yıldır pek çok turnuvaya ev sahipliği yapan Montgomerie Maxx Royal, artık golf tutkunlarının vazgeçilmez adresi.. Dünyanın dört bir yanından ünlü golfçüleri ağırlayan saha, her yıl düzenlenen uluslararası organizasyonlar ile dikkat çekiyor.

Başlıksız-2

Amaç; Yaz sezonunun bitimiyle golf sezonu başlar. Golf sezonunda’da günlerin kısa olması sebebiyle, gün ışığından faydalanılan zaman dilimi kısıtlıdır. Yapılan profosyonel aydınlatma ile golf oyuncularına akşam saatlerinde de görsel konforlarından ödün vermeden keyifli ve daha uzun soluklu spor yapılarına olanak sağlanması amaçlanmıştır. Çözüm; Toplam 104 hektar alan üzerine kurulu ve18 delikten oluşan Montgomerie Maxx Royal Belek Golf Resort’un 9-18 nolu delikleri, toplam 118 direk ,156 adetMVF403 1000W ,223 adet 2000W MVf403 projektörle aydınlatılmıştır. Tüm hesaplar bilgisayar ortamında yapıldıktan sonar sahada topoğraf yardımıyla tek tek yönlendirmeleri yapılmıştır.

Başlıksız-4

Topa vuruş bölgelerinde (Tee’lerde) iki yönden armatürler yönlendirilerek oyuncunun gölgesinin zemine düşmesi engellenmiştir. Topun havada uçtuğu geçiş bölgelerinde ise (Fairway’lerde) tüm armatürler topun hareket yönüne doğru baktıralarak hem kamaşma yapması engellenmiş hem de oyunucunun topu havada rahatlıkla takipetmesi sağlanmıştır. Topun ulaşması gereken hedef bölgede (Green’lerde) daha geniş açılı ve diğer bölgelere göre yüksek aydınlık seviyesi sağlanarak topun en son düştüğü yer rahatlıkla gözlenmektedir.

Avantajlar

Philips olarak Montgomerie Maxx Royal Belek Golf Resort sahaları aydınlatmasında kullanılan armatürlerimiz control sistemiyle entegre çalışa bilmektedir. Böylece sahada fiili olarak bulunmadan ve 9 deliğin her birini ayrı ayrı sadece bir tablet yardımıyla aç-kapa yapabilirsiniz.

Ayrıca kullanılan ışık kaynaklarımızın renksel geri verimi ve renk sıcaklığı tüm sahanın, oyuncuların ve her türlü objenin gün ışığı altındaki gerçek haliyle gözükmesine olanak sağlamıştır. Sertifikalı çözüm partnerlerimizden ŞAH aydınlatma tüm alt yapı, elektromekanik ve direkler konusunda çözüm ortağımız olmuştur. Şah aydınlatma ile yapmış olduğumuz iş birliği ile, oyuna engel teşkiletmemesi amacıyla alanının sınırlarına   yerleştirilen 18’m’lik aydınlatma direkleri ağaç gövdelerinin rengine çok benzer bir Ral kodu ile boyanarak, direkleri ağaçlar arasında adeta görünmez hale getirmiştir.

Başlıksız-6

Aynı direklerin hidrolik sisteme sahip olması sebebiyle, herhangi bir durumda armature müdahale edilmesi gerektiğinde, gündüz oyunlarına engel teşkil etmeden direkler yatırılarak armatürlere ulaşım kolaylığı sağlamıştır. Philips Aydınlatma olarak ,dünyanın dört bir yanından ünlü golfçüleri ağırlayan Montgomerie Maxx Royal Golf Resort’u Avrupa’da aydınlattığımız ilk golf sahası olarak referans listemize ekliyor olmak bizi son derece mutlu etmiştir.

Başlıksız-5

Başlıksız-7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız