Aydınlatma lambaları ilk ortaya çıktıkları zamandan şimdiye dek şekil olarak pek değişiklik göstermedi diyebiliriz. Genellikle, 1879’da Thomas Edison’un yarattığı orijinal halleri desteklenerek üreticiler tarafından yenileri tasarlandı. Yakın tarihlerde LED ve CFL’lerin üretimiyle bu durum değişmeye başladı denebilir. Philips ise bu noktada kendi aydınlatma lambalarını yeni bir boyuta taşıyor.

60W eşleniği ışık sunan ancak 10.5W elektrik harcayan SlimStyle’de en yeni olan şey aslında tasarımı. İlk bakışta sıradan bir lamba gibi duruyor. Ancak yandan baktığınızda ne kadar ince olduğunu görebiliyorsunuz. Bu şekliyle hala normal bir prize takılabiliyor.

SlimStyle akkor flamanlı lambalar kadar sıcak ışık üretiyor ve titreme olmadan devamlı olarak aydınlatma sağlıyor. Dış tarafı camdan çok sert bir plastiğe benziyor. Bazı CFL lambalarının aksine LED temelli SlimStyle dim özelliğe sahip.

Diğer lambalara göre daha az enerji tüketimi sağlamaları ve toksik civa içermeyen yapılarıyla LED lambalar, akkor flamanlı lambalara göre daha avantajlı görünüyor.

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız