Pelsan Aydınlatma, 7 senedir düzenlenen LED&LED Aydınlatma Fuarı’nda, çekici standıyla 2. kez yerini aldı. Pelsan Aydınlatma Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yurdem Göğüş ile yaptığımız röportajda, bu seneki fuar izlenimlerini ve  Pelsan Aydınlatma’nın Pazar hakkındaki son izlenimlerini konuştuk.

Pelsan Aydınlatma olarak fuardan memnun kaldıklarını belirten Göğüş, aydınlatmanın yeni yeni bir sektör haline geldiğini ve bu güne kadar gerçekleşen organizasyonlarda elektrik adı altında yer bulmalarına rağmen bu fuarda aydınlatma sektörü olarak toplanmalarından büyük keyif aldıklarını belirtti. 5. si düzenlenen LED Yarışması’na da sponsor olan firma, LED teknolojisinin büyümesine paralel olarak fuara katılma kararı aldıklarını ve sektörün lider firmaları olarak bu tür girişimleri desteklemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Sektörün, LED Aydınlatma ve Aydınlatma olarak ikiye ayrılmasının uygun olmadığına dikkat çeken Göğüş, sektörün bütün olduğunu ve bu işte konvansiyonelin de LED’in de aygı gemi içerisinde olduğunu söyledi.

Sektörde 33 yıldır var olduklarını belirten Göğüş, sektörün büyümesi adına yeni ve küçük firmalara da destek olunması gerektiğini belirtirken, aydınlatmayı anlamak için çaba sarfetmeyen birçok firmanın bir anda türemiş olmasının yarattığı tehlikelere de dikkat çekti. Göğüş, “Halbuki aydınlatmayı öğrenseler, aydınlatmaya önem verseler,  bunu bir bilim olarak görseler, çalışanlarını ve ürünlerini bu yönde yönlendirseler o zaman herkes aydınlatma sektöründe tabi ki yer bulabilir” dedi.

Yorumlar

Yorum Mesajınız