1-1-468x312

Harika ve soyu tükenmekte olan canlı türlerinin aydınlatılmış izleri,Taronga hayvanat bahçesinin yüzüncü yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak Vivid  Sydneyin en vahşi bölgesini ışıklandıracak.

 Taronga hayvanat bahçesinde ki Vivid Sydney 10 adet devasa ışıklandırılmış hayvan heykellerini kapsıyacak,Avustralya ve Sumatradan 10 kritik türü temsil eden bu heykeller Taronga hayvanat bahçesi tarafından halen korunmaya çalışmakta. İhtişamlı Asya filinden canlı renklerle ışıklandırılmış Corrobore kurbağasına büyüleyici canlılarda oluşan bu ışık heykelleri geceleri Taronga hayvanat bahçesinin ziyaretçilerinin vahşi yaşam ve insanlar için ortak bir gelecek kurma çabalarını desteklemeleri için parlayacak. Ample projects tarafından yapılan ve etkileşimli aydınlatma,ses efektleri hatta ve hatta hareket eden parçaları ile birlikte bu dev ışık heykelleri Vivid Sydneyde şimdiye kadar sergilenmiş en büyük en teknolojik  ve ileri seviyede ki ışıklandırmaların arasında yer alacak gibi duruyor.

2-468x312

GettyImages-533930056-e1464155090219

Taronga hayvanat bahçesinde ki bu on devasa canlı heykellerine ek olarak Nsw okulu öğrencilerinin yaptıkları karınca yiyenler,ağustos böcekleri,bukalemunlar ve ayrıca örümcekler gibi binlerce ufak ışıklı heykel Taronganın yüzüncü yıl kutlamalarında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Taronga hayvanat bahçesinin heyecan dolu ilk yüzyıl kutlamalarının bir parçası olan Vivid Sydney gelecekte nesli tükenen canlıları korumanın önemini anlatan yeni bir miras bırakmayı hedefliyor.

vivid-sydney-at-taronga-zoo-468x263

Yorumlar

Yorum Mesajınız