THY Euroleague Final Four’a ev sahipliği yapan 16.500 seyirci kapasiteli Sinan Erdem Spor Salonu’nun saha ve tribün aydınlatmaları Philips Aydınlatma tarafından yenilendi. Yeni aydınlatma sistemi, Türkiye’deki ilk dinamik LED spor salonu aydınlatma uygulaması olarak dikkat çekti.

Philips-Lighting_Sinan-Erdem-Stadium1

Müşteri İhtiyacı

Proje öncesinde Sinan Erdem Spor Salonun’da konvansiyonel aydınlatma bulunuyordu. Mevcut aydınlatmada kullanılan teknolojilerde bir yandan lambaların kısa ömrü sebebiyle bakım maliyetleri yükselirken, bir yandan da hızlı açma/kapama, dimleme ve dinamik kontrol gibi fonksiyonlara sahip olmak mümkün değildi.

 Doğru Aydınlatma

Sinan Erdem Spor Salonu’nun yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayan yeni aydınlatma sistemi, tribünleri maça dahil ederken, aynı zamanda sporcuların da görüş konforunu sağlamaya yönelik olarak tasarlandı. Basketbolun hızlı temposuna eşlik edecek şekilde kontrol edilebilen armatürlerle yenilenen saha ve tribün aydınlatmaları, hem tribünde hem de ekran başında büyük bir ilgi ile maçı takip eden spor severlerin seyir keyfine ortak olarak heyecanı artırıyor. 92 adet Philips ArenaVision LED armatür ile saha aydınlatmasının, 96 adet Philips SportsStar LED armatür ile ise tribün aydınlatmasının yenilenmesi sayesinde Sinan Erdem Spor Salonu, misafirlerini FIBA standartlarında seyir keyfiyle buluşturacak.

Yeni sistemin Avantajları

  • Anında açıp kapama
  • Flicker-free yüksek çözünürlüklü yavaş çekime uygun
  • Oyuncular için daha iyi görüş
  • Taraftarlar için benzersiz deneyim
  • Azalan işletme ve bakım maliyetleri

Philips-Lighting_Sinan-Erdem-Stadium_lighting2

Philips_Lighting_5

Philips-Lighting_Sinan-Erdem-Stadium_lighting3

Proje ekibi

Müşteri: İBB Spor A.Ş.

Ekip

Saner Kırık, Philips Aydınlatma Satış Direktörü

Sevim Kösem, Philips Aydınlatma Specifier

Berker Semerci, Philips Aydınlatma Türkiye Müşteri Servis Müdürü

Onur Uraz, Philips Aydınlatma Türkiye Dış Aydınlatma Ürün Müdürü

Philips Aydınlatma Hakkında

Aydınlatma ürünleri, sistemleri ve hizmetlerinde dünya lideri Philips Aydınlatma (Euronext Amsterdam: LIGHT), iş dünyasına katma değer yaratan, zengin kullanıcı deneyimi sunan ve yaşam kalitesini artıran inovasyonları hayata geçirmektedir. Kurumlara ve tüketicilere yönelik hizmetleriyle şirket, evleri, binaları ve kentsel alanları dönüştüren Nesnelerin İnterneti teknolojileriyle aydınlatma sektörüne yön vermektedir. 2016 yılında 7,1 milyar Euro değerinde satış geliri eden Philips Aydınlatma, dünya genelinde 70’i aşkın ülkede 36.000 kişiyi istihdam etmektedir. Philips Aydınlatma ile ilgili haberlere ulaşmak için http://www.newsroom.lighting.philips.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum Mesajınız