UPRTEK MK 350 ile Istediğiniz kadar ölçüm datasını, ister Excel formatında isterseniz BMP resim formatında kaydedebilir, her türlü ölçümlerinizi karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz.

td1td2

Tek bir alet ile istediğiniz her ortamdaki Işık Rengini, renksel geri verim (CRI) bilgisini, CIE 1931 ve CIE1979 standartlarına göre X-Y ve U-V koordinatlarına göre ışık değerini ölçebilirsiniz. Ortamdaki LUX seviyesini de belirlemenizde yardımcı olan telefonunuz gibi yanınızda taşıyarak anlık ölçüm yapabileceğiniz bir spektrometredir.

UPRTEK MK 350 Spektrometre ile “Kelvin” – “CRI” ve “LUX” değerlerini akıllı telefonlarınız gibi bir alet ile sadece 3 saniye içinde görüntülemek ve raporlamak mümkündür. Istediğiniz kadar ölçüm datasını, ister Excel formatında isterseniz BMP resim formatında kaydedebilir, her türlü ölçümlerinizi karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz.

Kimler Kullanmalı; -Aydınlatma Aygıtları üreticileri için gereklidir.

Çünkü; -Üretim’de – Üretilen Her ürününün doğru speclerde üretilip üretilmediğini anlık olarak test etmek için, -Ar-Ge’de – Araştırma ve geliştirme sürecinde istenilen Işık Rengini ve CRI değerini belirlemek için, -Satış’ta – Sahada bulunan ve yapılan ölçümlerin sonucunun ürünün spesifikasyonlarına uyduğunun gösterilmesi ve profesyonel iş anlayışı için gereklidir.

-Mimarlar ve aydınlatma tasarımcıları için gereklidir.

Çünkü; Doğru aydınlatma, tasarımlarınızı dahada güçlendiren ve güzelleştiren bütünleyici parçadır. İstenilen doğru aydınlatmanın yapılıp yapılmadığını sahada, anlık olarak ölçümlerinizi yaparak ürünlerinizin kontrolünü yapabilir, bu ölçüler neticesinde daha profesyonel sonuçları aydınlatma tedarikçisi firmalarınızdan talep edebilirsiniz.

Fotoğraf ve Film Prodüksiyon Firmaları İçin Gereklidir.

Çünkü; -Doğru ışık kalitesi ile en doğru en iyi görüntünün alınabilmesi için gereklidir.

PRATIK AVANTAJLARI:

. Aydınlatma gücü ve ışık girişi ölçümü
. Uygun fiyat-performans oranı
. Büyük ve okunaklı ölçüm değer göstergesi
. Maksimum değer fonksiyonu
. Tek elle kolay kullanım

Kısacası, Uprtek MK 350; iç ve dış mekanlarda hassas ışık yoğunluk ölçümleri sağlar. Örneğin iş yerinizde veya evinizde ışık yoğunluk ölçümleri için veya vitrin düzenlemesinde yardımcı olarak sergi standlarında ya da film, fotoğraf set ışıklandırmasında kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Uprtek MK-350 cihazı, mimarların planlamalarında veya iç ve dış aydınlatma sistemlerinin performansını kontrol etmede faydalı bir yardımcıdır.

TD Elektronik bu akıllı cihazı sizlerle buluşturuyor…

Yorumlar

Yorum Mesajınız