Philips, Vekmar işbirliği’nde Enerji Verimliliği seminerini Gebze TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdi.

Organize Sanayi Bölgelerinde LED penetrasyonunu sağlamak için yola çıkan Philips; Vekmar iş birliğinde LED dönüşümü ile sağlanacak enerji verimliliği seminerinde, %75’e varan enerji verimliliği sağlayan LED teknolojisinin sanayi bölgelerinde kullanımına değinerek, LED Armatür Çözüm ve Uygulamaları, Akıllı Yol Aydınlatma Çözümleri, Endüstriyel LEDtube Lamba Dönüşümü hakkında katılımcı firmalara bilgiler aktardı.  Philips LED teknolojisine sahip ürünlerin bulunduğu standlar sayesinde katılımcılar, ürünleri tanıma ve deneme şansına ulaştılar.

Kısa ve orta vadede LED dönüşümüne ve tesislerde yapılacak enerji tasarrufuna katkı sağlaması hedeflenen içerikte; LED uygulama alanları, LED lambalar ve ürün gamı, LED ve toplam sahip olma maliyeti konularında bilgilerin paylaşıldığı seminerde Vekmar Yurtiçi Satış Müdürü E.Serdar Başoğlu sektörün durumunu şöyle özetledi:

Uzun ömrü ve sağladığı enerji verimliliği ile LED teknolojisi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sektöre damgasını vurmuş durumda. Kapasite, kalite ve ürün çeşitliliği açısından hızla gelişen aydınlatma sektörü, yeni ve gelişmiş bir teknoloji olan LED’e yönelerek büyüme sürecini hızlandırdı. Türkiye’de tüketilen elektriğin yaklaşık %20’sini aydınlatma oluşturuyor. Aydınlatma alanında önümüzdeki dönemde LED’in ciddi bir paradigma değişikliğine yol açması beklenirken, çok yakın bir süreçte piyasanın en az yüzde 50’sinin LED’e geçmesi ve bu oranın 2020’de yüzde 75’e ulaşması öngörülüyor.

Seminer program akışında ödüllü sorularla ve programın sonunda yapılan çekilişle katılımcılara Philips marka hediyeler takdim edildi. Program kokteyl ile son buldu.

Vekmar’ın; İTOSB İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde inşası devam eden ve 2014 yılının üçüncü çeyreğinde bitmesi planlanan  yeni merkez binasının aydınlatması Philips LED Aydınlatma ürünleri ile tasarlanıyor.

Yorumlar

Yorum Mesajınız